Amateur

 

 

Running Order & Results                   

 

  The "X" shows who was called back for each series!

Amat

1

2

3

4

Dog Name

Handler Name

1

 

 

 

 

TORGARLAN OF RED FERN

Davdi

Connor

2

  X

X

 

 

WESTWIND MS KATAHDIN

Wendy

Chisholm

3

  X

 

 

 

BUR OAK'S AUTHENTIC JESSICA

Gary

Kavan

4

  X

  X

 

CROSSFIRE'S GENUINE CITORI

Bruce

Ahlers

5

  X

 

 

REX OF RAINBOW FARM

Marston

Jones

6

  X

 

 

 

JOHNSON'S KIDD CRACKSHOT

Edgar

Johnson

7

 

 

 

 

DEEPWATER RIPLEY BELIEVE IT OR

Michael

Coutu

8

 

 

 

 

CH SILVER CREEK SPORT MH

Sandy

Dollar

9

 

 

 

 

POND HOLLOW GUN POWDER SHORES SH

Dan

Bordes

10

 

 

 

 

JOHNSON & DK'S RINGER

Edgar

Johnson

11

  X

X

  X

 

DC AFC DISTAGON MH

Linda

Patterson

12

X

  X

 

CH WESTWIND'S COLONIAL STARFIRE SH

Mike

Coutu

13

 

 

 

 

CRACKSHOT'S READY TO RUN

Julie

Cole

14

 

 

 

REDLION'S HIT DOCTOR JH

Jane

Pappler

15

  X

 

 

BLAIR'S ALPINE DRAGON FOX

Mary Beth Blair or Blair

Clark

16

  X

X

 

 

CANVASBACK SOUTHBAY SOUVENIR MH

Bob

Gutermuth

17

  X

  X

  2

GENNY'S YAKITY YAK DON'T TALK BACK

Linda

Harger

18

 

X

  X

  4

DC AFC BERTRAM'S BLAZING FIREWATER MH

Kurt

Bertram

19

  X

  X

  3

CROSSBARS RAGGEDY ANNE

Bruce

Ahlers

20

  X

X

 

 

SOUTHERN MD'S FX HARLEY

Earl C.

Richardson

21

 

 

 

 

CANVASBACK GIMME THE FLIER MH

Bob

Gutermuth

22

 

 

 

 

ALLIE'S CAJUN ACCENT MH

Jon C.

Butler

23

 

 

 

 

Z'S DOLLAR BILL OF FLATLAND

Mary Ellen

Mazzola

24

 X

X

 

 

BLACKWATER CASSIE LIL TIGRESS

W. Joyce

Shaw

25

  X

X

 

BUR OAK'S UNIQUE TRAPPER

Gary Kavan & Heidi

Henningson

26

  X

X

  X

 JAM

AFC DEEP WATER COLONIAL SUNFIRE

Mike

Coutu

27

  X

X

  X

 JAM

HURRICANE ABBYGALE OF CREEKSIDE

John

Ackerman

28

 

 

 

 

CHESBAY TUCKER

Tim

Carrion

29

  X

X

  X

RSV JAM

DC AFC SUNDAY'S RUFWATER CANVASBACK MH

Scott Martin/K

Erikson

30

 X

 

 

 

CRACKSHOT BLACKWATER BMW

Jeff

Shaw, Sr.

31

 

 

 

 

AFC HURRICANE'S EXPRESS COURIER

John

Ackerman

32

 

 

 

 

NEPTUNE'S PRAIRIE DARKSTAR

Jon

Butler

33

  X

X

 

 

NORDAIS DISTAGON'S DOUCE

Mario

Beauregard

34

 

 

 

 

CROSSFIRE'S BIZZY LIZZY

Bruce

Ahlers

35

  X

 

 

 

WESTWIND ABERNAKI CHIEF

Wendy

Chisholm

36

 

 

 

 

BAILEY'S MONTANA DREAM

Nick Wohlers or Edgar

Johnson

37

 

 

 

 

K-JO'S LET HER ROLL NICOLE

Larry

Johnson

38

  X

X

  X

  1

DISTAGON'S ATV OF NORDAIS

Bruce

Mitchell

39

  X

X

 

 

CROSSFIRE'S SLAM DUNK

Bruce

Ahlers

40

 

 

 

CH SILVERCREEK MURRAY SAMUEL MH

Michael L.

Moscowitz

41

  X

X

 

 

WESTWIND'S COLONIAL RIMFIRE

Mike

Coutu

42

  X

X

  X

 

WESTWIND THORIN OAKENSHIELD SH

Rich

Stokes

43

 

 

 

 

CHESSHAR'S MISSISSIPPI GAMBLER

Jim

Batte

44

 

 

 

 

CH FREEZER'S QUAIL RUN TKO PUNCH

Maggie

Hoagland

  
      Judges


 

#19 - Crossbars Raggedy Anne

Best Bitch in Trial

O/Patsy & Rudy Barber and Marlene Drag
H/Bruce Ahlers

    click photos for a larger view

Open  /  Amateur  /  Qualifying  /  Derby  /  Puppy Stakes

 

 

Home Results Photos - Events Trophies On the Road

ACC Show Coverage and Photos by Jane Pappler
 All pictures are copyrighted -
Redlion Web Design

2003 American Chesapeake Club
Home | Comments